Kde sledovať Rally Dakar?

Rally Dakar patrí medzi najznámejšie a najnáročnejšie automobilové závody na svete. Tento rok sa koná už 45. ročník tejto diaľkovej rely a na jej štart sa postaví hneď 36 reprezentantov Českej republiky. Pozrite sa na náš nedávny článok Česi na Dakare, kde našich reprezentantov predstavujeme.

 

Sociálne siete NANOTECH EUROPE

Pokiaľ chcete nahliadnuť za oponu dakarského dobrodružstva a vidieť viac než len výsledky, sledujte sociálne siete Nanotech-Europe. Na Dakar vyrážame ako podpora tímu Buggyra ZM Racing, Libora Podmola a Ondreja Klimčiwa. Vďaka tomu vám budeme každý deň prinášať jedinečné zábery a príbehy priamo z centra diania, zo zákulisia, Dakaru, ktoré inde neuvidíte.

 

Stanica Nova Action a Voyo

V predchádzajúcich rokoch mali českí fanúšikovia možnosť sledovať Rally Dakar iba prostredníctvom vstupov v spravodajstve alebo vo večernom programe Českej televízie Dakarskej ozveny. To sa ale s príchodom aktuálneho ročníka mení. Tento rok môžete sledovať aktuálne dianie zo Saudskej Arábie na programe Nova Action a v rámci streamovacej služby Voyo. Prvý diel programu Dakar 2023 štartuje 1. januára, posledný sa odvysiela 17. januára. Od 1. do 15. januára bude prebiehať samotný závod, nasledujúce dva dni budú špeciálne diely. Vrchol príde 17. januára, kedy priamo do štúdia zavítajú najúspešnejší pretekári Rally Dakar 2023. Stanica Nova Action tiež vysiela vlastný spravodajský tím priamo na miesto organizovania Dakaru. Českí a Slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť na informácie priamo z prvej ruky.

 

Oficiálne mobilné aplikácie

Ďalšou možnosťou, ako sledovať aktuálne dianie na etapách Dakaru je využitie oficiálnej mobilnej aplikácie Dakar Rally 2023. Tá je k dispozícii na mobilné zariadenie s operačným systémom iOS a Android. V aplikácii nájdete kompletný prehľad všetkých účastníkov aj ich techniky. Zároveň budete mať kompletný prehľad o profile jednotlivých etáp a samozrejmosťou je aj live timing, čiže aktuálne časy jazdcov na trati. Bohužiaľ, informácie v oficiálnej aplikácii sú k dispozícii iba v anglickom jazyku.